O biegu

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Słupskiego Biegu Niepodległości. W przypadającą w 2016 roku 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Słupsk jako jedno z wielu miast w Polsce proponuje uczczenie tego święta udziałem w biegu ulicznym. Czwarty Słupski Bieg Niepodległości wystartuje 11 listopada 2016 roku o godzinie 13:00 z ulicy Nowobramskiej.
Wzorem ubiegłych lat dystans biegu wyniesie 10km, a trasa poprowadzona zostanie przez ścisłe centrum Słupska i pozwoli na uzyskanie wartościowych wyników, a przy okazji zapoznanie się ze słupskimi zabytkami – Zamkiem Książąt Pomorskich, Młynem Zamkowym, Spichlerzem Richtera, Basztą Czarownic, Kościołem Mariackim, kościołem św. Jacka i Nową Bramą. Trzy pętle umożliwią zebranym kibicom doping na całej trasie oraz wspaniałą zabawę podczas przyglądania się zmaganiom biegaczy.
Jak co roku udział w naszym biegu potwierdziło wielu wspaniałych zawodników ze Słupska i okolic. Liczymy na rekord frekwencji i zapraszamy serdecznie do Słupska, gdzie bieg tworzą biegacze dla biegaczy. Znajdziecie tu wszystko, co jest potrzebne, żeby dobrze się bawić bieganiem!

Oczywiście trasa dalej będzie wiodła przez ścisłe centrum Słupska. Bieg będzie miał 3 pętle, a dystans 1-go okrążenia to 3340m. Start i meta zostaną rozstawione w przy Kościele Mariackim przy ulicy Nowobramskiej – zapewni to biegaczom więcej przestrzeni po biegu.

sbn_2014

Przy okazji Biegu Niepodległości zostaną rozgrane Drużynowe Mistrzostwa Firm Kompozytowych na 10km, oraz będzie, tak jak w zeszłym roku, odcinek dla sprinterów.
Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy odlewany medal, pamiątkowa koszulka techniczna dla chętnych (szczegóły w regulaminie), a na mecie ciepły posiłek regeneracyjny. Organizator pracuje nad organizacją parkingów oraz zapleczem socjalnym.

Zapraszamy do Słupska wszystkich biegaczy, nie tylko tych z Pomorza Środkowego!

Do zobaczenia

Dodaj komentarz